2016-11-27 | Bogaty księgozbiór w darze dla Biblioteki Uczelnianej Akademii Pomorskiej

Z inicjatywy dr Beaty Taraszkiewicz, Dyrektora Biblioteki Uczelnianej Akademii Pomorskiej w Słupsku, a także przy wsparciu Prorektora ds. Nauki dra hab. inż., prof. nadzw. Aleksandra Astela Biblioteka Uczelniana Akademii Pomorskiej w Słupsku wzbogaciła się o cenny, głównie anglo- i niemieckojęzyczny zbiór książkowy. Anonimowy ofiarodawca przekazał liczący około 1,5 tysiąca woluminów księgozbiór, który tematycznie dotyczy nauki języków obcych, filozofii Wschodu, informatyki, biznesu, medycyny oraz polityki i historii.

Wśród darów znalazły się również książki polskie, w tym m.in. bibliofilska edycja miniatur, a wśród nich tomik poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego "Rzeczy niepokój", Juliana Ejsmonda "Podręcznik całowania" i Partheniosa z Nicei "Cierpienia miłosne". Kolekcja po skatalogowaniu będzie służyła całej społeczności lokalnej, szczególnie studentom i pracownikom Akademii Pomorskiej w Słupsku do celów dydaktycznych i naukowych.

Za przekazanie księgozbioru w imieniu całej społeczności akademickiej życzliwemu Darczyńcy serdecznie dziękujemy.